Aktuellt & Erbjudande
Ja ta en titt här på denna sidan, kanske är här något just för Dig
🖤

Våren är här!
Då är det härligt att göra huden fräsch med en
Djuprengörande Ansiktsbehandling 895.-
En verkligt härlig och uppfräschande behandling där Du samtidigt får tid att njuta. Typ en traditionell djuprengöring med portömning men med Nimue´s dermacosmeceutiska hudvård och det är något helt annat! En djuprengörande ansiktsbehandling som på ett kraftfullt och effektivt sätt men ändå så skonsamt öppnar upp huden och rengör dina porer på djupet. Perfekt att göra då huden behöver en uppfräschning och en en ny kick. Du går hem med en super ren känsla!
Behandlingen inleds med grundläggande hudföryngringsbehandling med hänsyn till Din hud passande syrapeeling, förstärkt med prebiotisk superfluid som ger näring till just Dina goda bakterier, därpå ånga och portömning. Efteråt en kylande mask som ger en djupexfoliering för att avlägsna orenheter och överflödig talg. Lera och kol rengör och avgiftar huden och prebiotika igen återbalanserar hudens mikroflora. Avslutningsvis kräm och skydd. Brynformning ingår.
🖤

Anders är leg sjuksköterska med specialistkompetens, lång erfarenhet och stort kunnande inom estetiska injektionsbehandlingar.
När Du vill bli väl omhändertagen, få ärliga konsultationer, få trygga och säkra behandlingar och fina naturliga resultat. Då kommer Du till oss.
Anders besöker salongen följande torsdagar:
16/1, 13/2, 17/3, 10/4, 8/5, 5/6 och 3/7
VÄLKOMMEN MED DIN TIDSBOKNING
Ring, maila eller skicka sms till salongen 0733-127060
🖤